Hegyvidéki Önkormányzat

Oktatási Hivatal bázisintézménye 2023-2026

Sakkjátszótér program - referenciaóvoda

Zöld óvoda

Bölcsőde
Bölcsődénk

Bölcsődénk



Bölcsődés gyermekeink gondozása az épületben kialakított 2 egységben működő 3 csoportszobában történik. Mindkét egységhez öltöző, fürdőszoba, terasz, játszóudvar tartozik.

A csoportjaink 12 fősek.


A bölcsődei szakmai vezető irányításával szakképzett kisgyermeknevelők foglalkoznak a gyermekekkel.

Munkájukat két bölcsődei dajka segíti.

Bölcsődénkbe 20 hetes kortól fogadjuk a gyermekeket.


20240212_113638


A kisgyermekek beilleszkedését, az új környezethez való alkalmazkodásukat a fokozatos, szülős beszoktatással segítjük elő, a gyermekek és a szülők igényeihez igazítva.

A bölcsődénkben a gyerekek gondozása és nevelése során figyelembe vesszük az életkori és egyéni sajátosságokat.

A gondozási feladatoknál (kézmosás, törölközés, fésülködés, étkezés, öltözés, szobatisztaságra nevelés stb.) a kisgyermeknevelők igény szerint segítik a kisgyermekeket, és engedik, hogy az önállóság terén fejlődjenek.

A napi tevékenységek során a gyermekek érdeklődésének megfelelően a kisgyermeknevelők mondókákat, verseket, rövid meséket kezdeményeznek. Az éneklés és az alkalmankénti zenehallgatás is fontos ebben az életkorban. Kiemelt jelentőséggel bír intézményünkben a mozgás fontosságának hangsúlyozása, és a mozgás játékos formában történő megszerettetése a gyerekkel.


A gyerekek megismerkednek új tevékenységi formákkal is: a gyurmázással, festéssel, rajzolással, és ezek eszközeivel. Ezek a tevékenységek mindig évszakhoz, alkalomhoz, adott esetben ünnephez kötődnek, melyeket a bölcsődei napirenden belül valósítunk meg.

Kihasználva az intézmény remek területi elhelyezkedését, törekszünk minél több időt levegőn tölteni. Mindkét egységhez tartozó udvarunkat a közelmúltban újították fel, igényes környezetben játszhatnak a gyerekek.


20240212_113659

 

Hisszük, hogy a gyermekek olyanok, mint a virágok. Le kell hajolni hozzájuk, ha meg akarjuk ismerni őket. Az egyiket sokat kell öntözni, a másikat csak ritkán szabad. Ha mindegyikükkel ugyanúgy bánunk, az egyik kivirul, a másik elszárad. Fontos, hogy rájöjjünk, hogyan érzik legjobban magukat. Egyéni módon kell gondoskodnunk róluk, és figyelni, ahogy nőnek, kivirágoznak, önállóvá válnak.